Žvejams apie žuvis ir žvejybą

kuo skiriasi žieminės blizgės

Žvejojau, keletą kartų keičiau blizgių tipus.  Tačiau eksperimentai mažai gelbėjo šį kartą. Tada ėmiau kabinti ant baltos blizgutės kabliuko uodo trūklio lervas. Ne kiekvieną atskirai, o pundeliais. Paimi pundelį lervų, suguldai jas lygiagrečiai ir užspaudi guminiu žiedeliu. Turiu iš kaceliarinių prekių parduotuvės mažyčių guminių žiedelių – jais ir prispaudžiu lervas prie kabliuko. Kai kas tokių žiedelių prisigamina sukarpę dviračio ventilių gumeles, kiti kabina ešerio akį, man tie akių knibinėjimai vis dar kelia šleikštulį ir gailestį ešeriams. Nors kartais, kai nebėra ką daryt užkabinu ir šį masalą…  Tai jaudina ešerius. Iš vienos eketės pavyko ištraukti keletą žuvų.

Na bet čia noriu apžvelgti žieminių blizgių tipus. Taigi, visų pirma blizgės skiriasi dydžiu (dažniausiai siauros, pailgos, ne ilgesnės kaip 7-8 cm), po to skirstomos į tris grupes pagal žvejojamą žuvį – ešeriams, lydekoms, ar starkiams gaudyti. Jei laukiam ešerių – ešeriai žiemą daugiausia medžioja mailių, tai jaukas taip pat turi būti nedidelis, gerai imituojantis mažą žuvelę. Ruošiniai blizgėms daromi iš vario, žalvario, melchioro, nikelio, nerūdijančio plieno aliuminio ar kitokių metalų, dažniausiai abi pusės būna skirtingos, skirtingų metalų, tuo pačiu spalvų. Priekinėje blizgės dalyje būna kilputė kabliukui pakabinti. Yra aišku kitokių ir su dviem kabliukais.

Lydekinės blizgės ne tokios įvairios — pagal matmenis jos 1,5 karto didesnės už ešerines, priekinėje dalyje prilituotas kabliukas, o dar dvišakis arba trišakis kabliukas tvirtinamas prie žiedelio (kartais jis ir nenaudojamas). Jis turi būti 2 – 3 mm platesnis už blizgę. Toje vietoje, kur prie blizgės rišamas valas, reikia turėti sukutį, kuris saugo valą, kad nesusisuktų. Lydekoms būtinai naudokite pavadėlį. Naudojant tokias blizges kabliuko kotelis ir smaigalys paslepiamas kuokšteliu raudonų vilnonių siūlų. Kabliuko aišku galima nemaskuoti, o blizgės apatinę dalį nudažyti raudonais dažais. Ant kabliuko kotelio gali būti užtraukiamas raudonas kembrikas.

Starkinės blizgės dar stambesnės ir sunkesnės už lydekinės. Žiemą starkiai dažniausiai žvejojami gelmėje, ir jei tokia blizgė bus lengva, ji ilgai grims į dugną ir žvejas negalės jausti jos judėjimo. Blizgiaujant gelmėje reikia mokėti parinkti blizgę – jaukas dažniausia imamas šviesus, neblizgantis, su įkirtomis imituojančiomis žvynus, kurias mėgsta starkiai.

Ešerinės blizgės yra smulkesnės. Nors ešeriai puikiai stveria ir didokas blizges iki 5 – 6cm, gaudant ešerius, kaip ir lydekas, reikia išbandyti įvairių spalvų, dydžių ir formų blizges. geriausiai, gaudabt ešerius, pririšti vienšakį tvirtą kabliuką ant plonos grandinėlės, ant kabliuko užkabinti dirbtinių ar tikrų uodo trūklio lervų, kai kas pataria kabinti tik ešerio akį, nors dažnai kimba ir ant pliko kabliuko.

Leave a Reply

Close Menu