Žvejams apie žuvis ir žvejybą

Baltieji Lakajai, ežeras Molėtų rajone

baltųjų lakajų ežeras, molėtų rajonas (batimetrinis planas)
baltųjų lakajų ežeras, molėtų rajonas (batimetrinis planas)

Baltųjų Lakajų ežeras yra Molėtų rajone, apie 12 km į rytus nuo Molėtų, Labanoro regioniniame parke. Baltųjų Lakajų plotas 701ha. Ežeras ištįsęs iš vakarų į rytus, ilgis 8,6 km, didžiausias plotis 1,3 km, didžiausias gylis 45m, vidutinis 13,6m. Ežere yra 3 salos, kurių bendras plotas 3,8 ha. Išilgai duburio yra 5–40 m gylio daubų. Krantas turi daug įlankų ir užutėkių, kranto linijos ilgis 24,5km. Iš Rašios ežero į Baltųjų Lakajų ežerą  įteka Rašelė, iš Kamužėlio ežero – Kamužė, iš Tramio I ežero – Tramys, iš Rudesos ežero – Rudesa, iš Urkio ežero – Urkė.  Šie ežerai patenka į Labanoro regioninį draustinį, kuriame yra retų gyvūnų ir augalų.

Baltieji Lakajai – turistų ir poilsiautojų labai mėgstamas ežeras,

baltieji lakajai, ežeras molėtų rajone (batimetrinis planas)Jame daug įlankų, pusiasalių. Prie ežero ošia dideli pušynai. Gražūs Lakajų krantai, ypač pietiniai: smėlėti, mėlyniniais pušynais. Ežero atabradai siauri, paplūdimių beveik nėra – šen bei ten bangos atsimuša tiesiai į skardžių pašaknis. Giliausia Baltųjų Lakajų duobė – 45 m – tūno vakariniame pakraštyje, vos 200 m nuo kranto. Ežere dar yra 7 duobės, gilesnės negu 35 m.

Baltųjų Lakajų ežeras rytuose 150 m pločio Pertenio sąsiauriu jungiasi su Juodųjų Lakajų ežeru (nuo šio ežero skiria aukštas Ščiuro ragas). Perplaukus Baltuosius Lakajus, per šią sąsmauką pateksite į Juoduosius Lakajus.

Dažniausiai Baltuosiuose Lakajuose aptinkamos žuvys – ešeriai, kuojos, lydekos, karšiai, raudės. Yra ungurių, vėžių.

Komentaruose palik savo atsiliepimą ar papildymą apie šį ežerą.

Žiūrėti žemėlapį

This Post Has One Comment

  1. grazus ir jaukus ezeras. idomu eiti su laivu per sasmauka :)

Leave a Reply

Close Menu