Žvejams apie žuvis ir žvejybą

asalnai, ežeras ignalinos rajone

ežeras asalnai, ignalinos rajonas (batimetrinis planas)
ežeras asalnai, ignalinos rajonas (batimetrinis planas)

Asalnų ežeras yra Ignalinos rajone, 6km į vakarus nuo Ignalinos. Ežero plotas 271ha, didžiausias ilgis 4,8km didžiausias plotis 1,7km, didžiausias gylis 33m, o vidutinis – 10m. Asalnų ežeras turi keletą salų, didžiausia užima 2,6ha ploto. Asalnai šiaurės vakaruose susisiekia su Linkmeno ežeru, pietryčiuose su Lūšio ežeru. Ežero dubuo yra sudėtingos kilmės. Jis susidarė poroje susikertančių rinų ir ledo luistų guolyje. Asalnų ežeras netaisyklingos formos. Jį sudaro ilga atšaka pietryčiuose, plati įlanka šiaurėje ir atskira ežero dalis, kurią vakaruose su Asalnų ežeru jungia protaka, vadinama Asalnykščiu.

Asalnų ežeras yra Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje.

Asalnų ežere sugaunama lydekų, ešerių, kuojų, raudžių, karšių ir kitų žuvų.

Komentaruose palik savo atsiliepimą ar papildymą apie šį ežerą.

Žiūrėti žemėlapį

This Post Has 3 Comments

  1. Pats ne karta ir ne du esu zvejojas ir galiu pasakyt jai vietu nzn tai grazios baltos zuvies nepagausi o mazu gali pagaut visur. O del karpiu tai ten yra vienas ezeriukas kur seniau buvo ju, gal db vel atsigavo. o ji rast tikrai nera sunku jai bent kiek zn tas vietas.

  2. Sveikas donatai,o gal vis delto isduotum,as taipogi galeciau tau pasiulit naudingos informacijos

  3. Labai geras ezeras, bet ne lydekom gaudyi, balta zuvis kaip isprotejusi kimba. beje miske yra pelke kurioje gyvena tikru tikraiausi sazanai (laukiniai karpiai). Bet tikslios vietos neisduosiu, nes pats per klaida noredmas karosiuku ant lydeku prisigaudyti radau. sekmes zvejei nei zvyno…

Leave a Reply

Close Menu