Žvejams apie žuvis ir žvejybą

asveja, ežeras molėtų rajone

ežeras asveja, molėtų rajonas (batimetrinis planas)
ežeras asveja, molėtų rajonas (batimetrinis planas)

Asvejos ežeras yra Molėtų rajone, šalia Dubingių gyvenvietės, 8km į vakarus nuo Pabradės. Asvejos ežeras yra ilgiausias Lietuvoje, ilgis iš šiaurės į pietvakarius 21,9km. Ežero plotas 1015ha, didžiausias plotis 880m, didžiausias gylis 50,2m, vidutinis gylis 14,7m. Kranto linija vingiuota, jos ilgis 72,5 km. Ežero vanduo labai skaidrus

Ežeras yra rininės kilmės, turi 3 atšakas. Pietvakarių atšaka vadinama Žalktynės įlanka, šiaurė rytų atšaka – Vyriogalos įlanka. Ežero pietrytinę dalį skiria siaura sąsmauka, kuria teka upelis. Asvejos ežeras turi 6 salas, kurių plotas sudaro 4,4ha. Ežero krantai aukšti, smėlėti, apaugę pušynais, Vyriogalos įlankoje yra pelkėtų krantų. Atabradas siauras, smėlingas ir žvyringas. Ežero guolyje yra 34 duburiai, iš kurių 16 gilesni kaip 35 m, giliausi yra pietryčiuose.

Į ežerą įteka upeliai: Melnyčėlė (iš Suoselio ežero), Kirnė, Baluoša (iš Baluošo ežero), Ilgelė (iš Ilgio ežero), Stirnelė (iš Stirnio ežero), bei keletas bevardžių upelių. Išteka Dubinga (įteka į Žeimeną). Ties Dubingiais per Asvejos ežerą pastatytas medinis tiltas. Beveik visas Asvejos ežeras yra Asvejos regioninio parko teritorijoje.

Neteisingai šis puikus ežeras vadinamas Dubingių ežeru, dėl to kad ant jo kranto keteros prisiglaudė Dubingių miestelis, prieš keletą šimtų metų buvęs administraciniu centru.

Iš vienos pusės miestelį skalauja žavusis Asvejos ežeras. Jis driekiasi 22,5 km (su įlankomis net 29,8 km), besiraitydamas it žaltys, tarp kalvų, tankiai apžėlusių amžinai žaliom pušim, eglėm. Pažvelgus nuo kalno, nematyti nei galo miškų, nei krašto, o tarp jų lyg lopinėliai blykčioja ežeriukų gausybė.

Per karščius, vidurvasarį, ežere geriausia žūklauti velke. Nepamirškite, kad Asvejos lydekos labai mėgsta senovines dideles Norič tipo blizges. Jos niekuo ypatingu nepasižymi – abipus geltonos, gana lėkštos, lengvos. Velkamos su svareliu. Labai giliai irtis neverta. Sėkmingiausia žūklė 3 – 4 m. nuo meldų, nes ežero dugnas tuoj už meldų staigiai gilėja.

Daug, netgi laba daug, ežere įlankų įlankėlių, salų salelių, sėklių sėkliukų.

Vietomis giliai, toli nuo kranto auga, stiebiasi, bet nepasiekia vandens paviršiaus lydekažolės, dar lydekų barščiais vadinamos. Mėtant apie jas sunkias besivartančias žalvarines ar varines blizges, voblerius galima ištraukti ne vieną stambų lydį. Blizgės abiejuose galuose būtinai turi būti prikabinti trišakiai. Užpakalyje, kaip įprasta, su raudonais siūliukais. Labai dažnai lydekos, griebdamos blizgę skersai, papuola ant pirmojo kablio, o antrasis įsminga pabarzdėn.

Nuvažiuoti į Asveją nesunku. Norint patekti prie vakarinio ežero galo, galima pavažiuoti  iki Dubingių miestelio. Čia nuo tilto, jungiančio abu krantus, galima pradėti žvejoti su gyva žuvele – ešeriai garantuojami!

Kitas kelias – per Nemenčinę iki Sužionių, o nuo čia dešiniuoju keliu 4 km iki ežero. Trečiasis kelias – plentu Vilnius – Pabradė 32 km, reikia pasukti į kairę. Įstrižu keleliu pavažiavus 7 km, pasieksite prie rytinio ežero galo plytintį Tarakonių kaimą.

Prie ežero yra daug laivelių, priklausančių vietiniams gyventojams, galbūt sutarsite ir galėsite pasiplaukioti, jei neturite savosios.

Ežere sugaunama lydekų, ešerių, stintų, karšių, meknių, seliavų, šapalų, ungurių, vėgėlių, kuojų, raudžių ir kitų žuvų.

Komentaruose palik savo atsiliepimą ar papildymą apie šį ežerą.


Žiūrėti žemėlapį

This Post Has 6 Comments

 1. I see you don’t monetize your page, don’t waste your traffic, you can earn additional cash every month.
  You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all
  websites), for more details simply search in gooogle: boorfe’s tips monetize your website

 2. I often visit your website and have noticed that you don’t
  update it often. More frequent updates will give your page higher rank & authority in google.
  I know that writing content takes a lot of time, but you can always
  help yourself with miftolo’s tools which will shorten the time of
  creating an article to a few seconds.

 3. siandien vazioju pirma karta apsiginklaves dugnine ir spiningu, bent is atsilepimu tureciau nenusivilt.

 4. Ash zvejoju ish suzoniu puses, ten kaip tik privaziavimas geras ir vietos puikios kaip tik zvejybai

 5. o kur tu zvejoji? is kurios vietos? nes nelabai randu privaziavimo ramiai kad su palatke galima butu

 6. ezeras labai geras yra visu zuvu o ypac karsiu, lydeku, eseriu ir t.t vazioju kiekvienais metais ir keleta kartu nes ten labai ispudingas gamtovaizdis, vat ir dabar si savaitgali praleisiu su dugnine, spinigu, ir pludine meskeremis

Leave a Reply

Close Menu