Žvejams apie žuvis ir žvejybą

Paprastoji chlorelė

Paprastoji chlorelė tai žalėsiečių eilės vienaląstis žaliasis dumblis. Ląstelės apvalios arba ovalios, 2-10 mikronų skersmens. Chromtoforas taurelės pavidalo. Branduolys vienas. Atsarginė medžiaga – krakmolas, kartais riebalinis aliejus. Dauginasi tik nelytiniu būdu – nejudriomis sporomis. Augdamos sporos suplėšo motininę ląstelę ir išbyra. Dauginasi labai sparčiai, palankiomis sąlygomis biomasė padvigubėja per keliolika valandų. Auga vandenyje, drėgname dirvožemyje, ant medžių kamienų, sudaro simbiozę su grybais (kerpės). Kartais vandenyje jų priauga labai daug – 1 cm3 vandens būna iki 40 tūkst. ląstelių.

paprastoji chlorelėChlorelės biomasėje yra 45% baltymų, 35% angliavandenių, 12% riebalų, vitamino A, B, K, folinės ir pantoten-nės rūgšties, cholino ir kt. Iš viso randama apie 15 vitaminų. Baltymuose yra visų nepakeičiamųjų amino rūgščių.

Praktiniams poreikiams auginama vandens baseinuose. Biomasė yra neblogas pašarinis priedas. Maistingumu nenusileidžia įprastinėms žemės ūkio kultūroms. Geras pašaras bestuburiams ir žuvims. 100 g biomasės randamas vitaminų kiekis viršija reikalingą žmogui paros normą. Rekomenduojama vartoti maistui.

Paprastoji chlorelė- Chlorella vulgaris, Klorella, Хлорелла.

Leave a Reply

Close Menu