Žvejams apie žuvis ir žvejybą

Blizgiavimas lapkritį

Ramus miglotas rudens rytas. Pro medžių viršūnes prasiskverbę saulės spinduliai nudažo balsvą šydą oranžine spalva. Paskutinės rudens žūklės dienos. Kaip ir anksčiau, kiekvieno sekmadienio rytą pamatysite skubančius žvejoti meškeriotojus… Štai ir ežeras. Kelis kartus užmeti blizgę, ir vėl rankos kišenėje. Nebe vasara. Spiningu švaistytis šiuo metu ne taip jau lengva ir malonu. Žvarbus šiaurys ir rudens darganos gelia pirštus. Dažnai skubi į krantą, kuri laužą arbatai ir rankoms pasišildyti.

lydeka lapkričio mėnesį
marciusxxxx.blogspot.com nuotrauka

Lengvai supdamasi valtis slysta pro jau spėjusius paruduoti meldus. Aplink ramu. Tačiau kartkartėmis vanduo tarsi užverda – raibieji ešeriai neduoda ramybės aukšlėms. Užkibęs ant kabliuko toks gražuolis išlenda pasipūtęs, pelekus pašiaušęs, o iš paskos giminaičių būrys vejasi. Tik pastebėję valtį, jie staigiai pasuka į gelmes. Dabar atėjo eilė žieminei meškerei su balta sidabrine ar gelsva žuvytės pavidalo blizgute. Žiūrėk, vos spėji blizgę nuleisti į dugną – stukt! Kitam gale purtosi ešerys.

Nors kiek užsižiopsok, o blizgę jau į kitą valties galą nunešęs ešerys. Todėl kai tik grybštels rainasis ešerys už blizgės, staigiai kirsk, laikyk valą įtempęs ir trauk.

Lapkritį kimba ne taip jau ilgai – išgaudei būrį ir viskas. Plauk toliau. Jei nekimba ešeriai – išleisk velkę. Vos spėji paleist gilumoje – trinkt! Ir spurda valties link vartydama baltus šonus stambi lydeka.

Kai žūklė sėkminga, atrodo kad ir vėjas šilčiau pučia. Net nepastebi kaip prabėgo trumpa vėlyvo rudens diena. Tik varinis saulės diskas, pakibęs ant smailių eglių viršūnių, sako: tuojau, tuojau pradės temti.

Leave a Reply

Close Menu