Žvejams apie žuvis ir žvejybą

Klubas Ant-bangos kviečia sudalyvauti ežerų žuvinime

2011 spalio mėn. 22 dieną numatomas Juodžio, Monio, Monaičio (Trakai, Elektrėnai) ir Beržos (Dubingiai)  ežerų žuvinimas lydekomis, starkiais bei karosais.

Klubas Ant-bangos kviečia Jus nelikti abejingais ir paremti šią iniciatyvą Jums priimtinu būdu – viešinimu, finansine parama, arba tiesiog mielai kviečiame atvykti ir patiems sudalyvauti žuvinimo procese, prisidedant darbais ir pasisemiant teigiamų emocijų.

Po žuvinimo darbų visi talkininkai bus vaišinami karštais gėrimais ir užkandžiais.

Visiems yra žinoma sena tiesa – norint kažką gauti, pirmiausia turi duoti pats. Tas galioja ir žmogaus sąveikai su jį supančia aplinka.

Kasmet vis skaudesne tema tampa skurstantys šalies vidaus vandenų ištekliai – nykstančios žuvų rūšys, plintančios menkaverčių žuvų populiacijos, mažėjantys vidutiniai žuvų dydžiai ir t.t. Nors dažniausiai tuo kaltinami žvejai verslininkai ir brakonieriai, tačiau ne paslaptis kad prie to nemažai prisideda ir žvejai mėgėjai bei sportininkai.

ežerų žuvinimasAkivaizdu, kad ši situacija niekada nepagerės, jei nebus imtąsi konkrečių veiksmų jai pagerinti. Todėl žvejų klubas „Ant bangos“ jau nuo pat pirmųjų susikūrimo dienų kelia sau ambicingą tikslą – aktyviai prisidėti prie vandens telkinių priežiūros bei žuvinimo, taip savotiškai „kompensuojant“ pačių žvejų mėgėjų ir sportininkų daromą žalą gamtai ir jos ištekliams.

Žvejų klubas „Ant bangos“ nuo 2006-ųjų metų yra gavęs leidimus naudoti žūklės plotus mėgėjiškai žūklei keturiuose šalies ežeruose – Beržos ež. (Molėtų raj.), Monio ir Monaičio ež. (Elektrėnų sav.) ir Juodžio ež. (Trakų raj.). Šiuose telkiniuose yra leidžiama mėgėjiška žūklė įsigijus metinius ar mėnesinius leidimus.

Klubas kasmet žuvina šiuos telkinius pagal patvirtintus žuvinimo planus. Tam naudojamos klubo narių bei bičiulių (kasmet pervedančių 2 proc. pajamų mokesčio) surinktos lėšos.

Džiugu, kad prie šios iniciatyvos prisideda vis daugiau neabejingų Lietuvos piliečių, paremiančių šią klubo veiklą finansiškai, kas savo ruožtu leidžia (suderinus su aplinkosauginėmis institucijomis) įžuvinti telkinius dar didesniais kiekiais nei numatyta planuose, ar įvairesnėmis žuvų rūšimis.

Mūsų vizija – kad ši iniciatyva taptų pavyzdžiu ir kitiems telkinių nuomininkams bei savininkams, žvejams mėgėjams bei verslininkams, o taip pat visiems sąmoningiems Lietuvos gyventojams – gamtos mylėtojams.

Tikimės, kad šis pavyzdys paskatins ir kitus pereiti nuo kalbų prie aktyvių darbų ir patiems prisidėti prie šalies vandens telkinių išteklių atkūrimo, paliekant ateities kartoms gražią ir nenualintą, tikrą lietuvišką gamtą.

Kontaktinis asmuo – Ant – bangos klubo pirmininkas Naglis Miknevičius, tel.: 8 686 39858.

Leave a Reply

Close Menu