Žvejams apie žuvis ir žvejybą

Balsio ežeras, Vilnius

Balsio ežeras, dar vadinamas Kryžiokų ežeru, telkšo pačiame Vilniuje. Tai vienas iš šešių ežerų kurie vadinami Žaliaisiais ežerais. Šių ežerų pavadinimas kilęs neatsitiktinai – ištirpę karbonatai ištisus metus ežero vandenį dažo žalia spalva. Balsio ežeras yra didžiausias iš šių ežerų. Ežeras itin šaltiniuotas, daug šaltinių atsiveria gilumoje, tad būkite atsargūs žvejodami nuo ledo.
balsio ežerasEžero krantai miškingi, o kadangi ežeras formavosi ledynmečio metu, šlaitai gana statūs. Šlaitai virš vandens iškyla iki 40 m. Ežeras gilus, didžiausias gylis beveik 39 m (pietiniame ežero krante), vidutinis – 15,2 m. Ežero ilgis apie 2 km, o didžiausias plotis beveik 0,5 km. Ežeras užima 55 ha plotą, kranto linija driekiasi 5,2 km. Ežero atabradas siauras, sudarytas iš žvirgždo ir gargždo, dugnas greit gilėja. Iš pietrytinio ežero krašto išteka upelis kuris įteka į Riešės upelį. Įteka Nerventuko upelis. Pietvakarinėje ežero dalyje sekliausia – čia yra mokslininkams svarbių ir itin retų dumblių augimvietė

Dažnas, eidamas prie šio ežero, negalvoja apie žūklę (ypač vasarą), o tikisi pasikaitinti saulutės atokaitoje. Žinoma, puiku įdegti saulėje, pakvėpuoti grynu oru, pajusti sakų aromatą. Tačiau jei nusprendėte pažuvauti ir dar visai arti Vilniaus šis ežeras jums tiks. Anksti atsikėlus, čia galima pažvejoti ir prieš darbą, nekalbant apie vakarą.

Kadangi ežeras netoli miesto pagrindinių rajonų, ir yra geras susisiekimas, Balsio ežere vasaros laikotarpiu atvažiuoja daug poilsiautojų. Poilsiautojai pagrinde bazuojasi pietiniame ežero krante, čia galima išsinuomoti valtį, yra įrengtas paplūdimys, galima pažaisti krepšinį ar tinklinį čia įrengtose žaidimų aikštelėse. Šioje vietoje budi gelbėtojai, yra tiltas į ežero gilumą. Ežeras priklauso Verkių regioniniam parkui, aplink ežerą driekiasi dviračių takai, kurie sujungti su mieste plėtojamais dviračių takais.

Jei spiningausite – nesitikėkite saulėtą dieną čia sugauti lydeką. Geriausiai čia kimba ūkanotą dieną, o ypač dienomis, kai dulkia smulkus lietutis – grybų lietus. Tokiu oru, sušlapsite, tačiau tikrai grįšite su laimikiu, čia galima ir gana stambią lydeką ištraukti. Verta pabandyti šviesesnes blizges – sidabrinę, o kartais ir vario spalvos.

Na, o jei diena saulėta, tai spiningą palikit namuose. Labai skaidrus ežero vanduo, ir saulėtą dieną suvilioti lydeką spiningu yra sunku. Kai šviečia saulė imkitės paprasčiausios plūdinės, Vakarinis ežero kraštas apžėlęs, tad užmovę ant kabliuko čia pat rastą apsiuvą tikrai pasigausite kuojų ar raudžių. Kuojų ir ešerių rasite pakraščiuose, o ankstyvą pavasarį ir pačiuose melduose.

Nepriplaukus vakarinio ežero galo, kur gylis apie 5 m, rasite kerplėšų. Šioje vietoje verta bandyti ne tik plūdinę, karšių čia pagausite ir dugnine.

Balsių ežere pagausite lydekų, ešerių, kuojų, raudžių, lynų, karšių, aukšlių, ungurių. Ežere yra vėžių, įleista upėtakių.

Batimetrinio žemėlapio nėra.

Komentaruose palik savo atsiliepimą ar papildymą apie šį ežerą.

Žiūrėti žemėlapį

This Post Has 13 Comments

 1. Gulbino ežero šiaurėje prie salos, prieš dešimtį metų mačiau žveją su visa terba karšių, o pietinėje dalyje patsai žvejojau ir nieko nepagavau, tenai ir vanduo smirdi, ir mailius nudvėsęs pakrantėse, tikriausiai elektra išmuša. Balsys tai geras ežeras, ne kartą žuvimi mane apdovanojo.

 2. sweiki, as tai prie pat sio ezero gyvenu ir cia tikrai daug veziu, buvau net su meskere pagaves, tesla uzrijo :D auksles ima viena muses lerva ant 14 nr. kabliuko. gerai gaudyti eserius mikromasalais.

 3. dažnai atvažiuoju prie ežero, su dviračiu irgi geri takai atminti. Pažvejoti, pavėžiauti galima. Turiu mėgstamą vietelę rytinėje pusėje, tai seniau kaskart po didelį maišą šiukšlių pririnkdavau ir išnešdavau. Dabar pastebiu, kad vis mažiau ir mažiau bereikia, matyt žmonėms patiems maloniau rasti švarią vietą ir tokią kitam kartui palikti.

 4. tuose maziukuose ezeriukuose pr balsio, bent jau man kimba tik ratanai tj nelabai :(

 5. jau balsio ezere, tikrai yra zuvies :)

 6. Gimiau ir augau prie šio ežero.Žvejoju nuo 5 metų, Balsio arba Žaliųjų ežerą pažįstu labai gerai, labai geras ežeras ir laimikių pasitaikydavo neblogų.Dėl šiukšlių tai molėtiškis teisus tik iš dalies, paskutiniu metu padėtis gerėja, ko nepasakysi apie molėtų rajono ežerus, kur kasmet ežerų salose šiukšlių tik daugėja, krantai dar nieko, bet salose tai kraupu ir kalti dėl to daugiausiai vietiniai rybokėlei,ne karta mačiau kaip mėtot savo atliekas kur pakliūna.Jei ką domina žūklė šiame ežere, patarčiau bandyt plūdine prie buvusios senosios valtinės, lynai anksčiau kibdavo neblogai,tai pat palei seną kelią, einanti nuo valtinės link gelbėjimo stoties.Bet man labiausiai patikdavo žvejot kitam ežero gale, už salos, iš valties, ten kuojų gerų pasitaikydavo, karšiokų, lynukų.o jei ką domina aukšlės, tai bet kuri ežero vieta jų pilna.Praeitais metais draugas ungurį pagavo.

 7. cia prie vilniaus ezerai tikri savartynai.as is moletu,vat ten ir gaudau rimta ir didele zuvi :) o jus pirkit maximoj :):)

 8. parašykit kaip čia šiemet, netoli gyvenu. pernai kelis kartus buvau su plūdine ir dugnine, bet visiškas nusivylimas. gal straipsnis labai senas?

  p.s. teko matyti prieš kokius 5 metus, kaip saulėtą karštą vasaros dieną žmonės su valtim, šeima matyt, ištraukė nemažą lydeką, sakė visiškai nesitikėjo kažką pagauti.

 9. ryt varau paziuret kas ten gyvena, ruosiuosi, tikiuosi nusivilsiu nedaug, geriau salia vilniaus nepagaut,nei uz vilniaus 100km. na bet tikiuosi daugiau, nes jau 5 metai nieks cia nevaziuoja, turetu ezeras but atsigaves.

 10. Praeitais metais shalia ezeriukose nieko nepagavau , bet netikiu kad ten nera zuvies, o del balsio ir gulbino tai atsilus orams varysiu su fideriuku prashaudyt krantus!

 11. O kur salia ezeriukaj yra mazi, ar bandet kas gaudyt? kazi kaip ten?

 12. unguriu tikrai čia yra.

 13. Na anksciau lyg snekejo kad nieko nera, viskas ismusta elektra. Nors jauciu reikia paplaukt pabandyt :)

Leave a Reply

Close Menu