Žvejams apie žuvis ir žvejybą

Ešerių blizgiavimas rudenį

Šiltu metų laiku taip pat kaip ir žiemą galima sėkmingai blizgiauti ešerius. Vasarą ešerius blizgiaujame iš valties, nuo tiltų, lieptų ar šliuzų. Radus ešerių susibūrimo vietą blizgiavimas tampa įdomus ir azartiškas. Vėlyvą rudenį, kai žuvys, o kartu ir ešeriai lenda žiemoti į gelmę, iš valties telkinio gilesnėse duobėse galima sugauti tikrai daug ir didelių ešerių.

Ešerių blizgiavimo įranga tokia pati kaip ir žiemą – trumputis spiningėlis, plonas valas (naudojant pintą valą geriau jaučiamas žuvies kibimas, dėl to yra įdomiau gaudyti) ir gale blizgė. Virš blizgės galima pririšti kabliuką su kuokšteliu raudonų siūlų, o kai kas deda ir rausvas lervas.

Ešeriams, nuleidę blizgę iki dugno, valą sutrumpiname tiek, kad blizgė būtų pakilusi 5 – 10 cm nuo dugno. Spiningėlis laikomas ištiestoje rankoje taip, kad jo kotas būtų po alkūne. Meškerykotį, staigiu mostu per alkūnę, kilstelim  aukštyn, ir tuojau pat grąžinam į pradinę padėtį: blizgė nardydama nusileidžia prie dugno. Kai ji nusileidžia, per meškerykotį ranka jaučiamas blizgės svoris, ir ji pakimba. Tuo momentu dažniausiai ešerys ir griebia. Jei ešerys negriebia, palaikom blizgę 3 – 4 sekundes toje pačioje padėtyje ir kartojam viską iš pradžių.

This Post Has One Comment

  1. jau nuo ledo vakar bandziau. pries atlydi is vakaro neblogai eme

Leave a Reply