Žvejams apie žuvis ir žvejybą

vijūnas

vijūnasVijūno kūnas ilgas, plokščiais šonais. Uodegos pelekas suapvalėjęs. Žvynai smulkūs. Nugara geltonai ruda, šonuose – plati tamsi juosta, o jos viršuje ir apačioje po siaurą juodą juostelę. Visas kūnas išmargintas smulkiomis juodomis dėmelėmis. Akys mažos, gelsvos.  Galva maža, žiotys apačioje, apsuptos 5 poromis ūsų. Vijūno ilgis  25 – 30 cm. Neršia gegužės pabaigoje, birželį ant augalų. Subręsta būdamas 2 metų.

Gyvena pelkėtų upių ir upelių dugne, veisiasi ežerų ir tvenkinių dumble, dažnai slepiasi žolių tankumyne. Minta smulkiais moliuskais, vabzdžių lervomis, kirminais. Gali kvėpuoti ne tik žiaunomis, bet ir atmosferos oru pro žarną. Vijūnas jautrus slėgio pakitimams: slėgiui keičiantis tampa labai neramus. Ištrauktos iš vandens žuvys skleidžia girdimus garsus.

Visai neseniai vijūnas Lietuvoje buvo gana dažnas, tačiau dabar jų smarkiai sumažėję. Vijūnas įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą, tad jį gaudyti draudžiama, o atsitiktinai sugavus būtina tuoj pat paleisti.

Vijūnas, Misgurnus fossilis, Europäischer Schlammpeitzger, Vingerjas, Piskorz.

This Post Has 11 Comments

 1. pas save nelaikykit vijunu, jie ikrus isvalgo sulkiose ezeruose kita zuvis del ju isnyksta

 2. Abejoju, ar jūs skiriate vijūnus nuo kirtiklių ir sližių, jeigu sakot, kad vijūnų pilni upeliai.

 3. Jūs gal tamstos šitų žuvų monitoringą ar apskaitą vykdėt, kad žinot, kiek jų pas mus yra? Kad tan pas kažką kaime upely pagavot, tai nieko nesako apie rūšies statusą šalies mastu. Be to, rūšis gali būti įrašyta kaip vis dar skaitlinga, bet sparčiai nykstanti ar sparčiai nyksta jos buveinių

 4. dm o y kokias vietas dedi bucius ir ka y pati buciu idedi? o kur tu gyveni?

 5. sveiki kas gali parduoti keleta vijunu parasikit i pasta ar tf860045769

 6. ju pilna ir galima rankom gaudit

 7. pas mane ir i bucius pilna prilenda

 8. buvo teke pagauti sia zuvi ne karta, dazniausiai kaip pirstas storio ir 10-15 cm ilgio bet karta istraukiau ir dideli apie 20-25 cm ilgio ir storas toks kaip desra.. o jau traukiamas kaip cype ;D idomi zuvis :)

 9. aukstaiti, jei nepaslaptis kur tu tu vijunu randi,- noreciau keleta pasigauti sau i tvenkini uzsiveisti. Aciu

 10. Visai nesumažeje vijunu ištekliai, tiesiog tokia politika, kad visoje Europoje saugoti tas pačias rušis. Jeigu Anglijoje išnykes, reiškia saugomas visoje Europoje. Bent aš savo bučiuose randu kruvas šitu velniu vijunu!

 11. ggggggggggggggggeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaassssssssssssssss

Leave a Reply

Close Menu