Žvejams apie žuvis ir žvejybą

Kaip gaudyti vėgeles

Labiausiai vėgėlės mėgsta tas vietas, kur į upę ar ežerą įteka šaltiniai. Lyg sustingusi guli vėgėlė ant molėto ar akmenuoto dugno, slėpdamasi už kerplėšos, akmens arba dauboje. Tačiau ji nesnaudžia. Įtempus akis, budriai stebi nakties tamsą: bene nusileis ant dugno naktinis sliekas, pliumptels į vandenį varlė ar priplauks koks užsižiopsojęs gružlys, pūgžlys ar kuoja. Tereikia tik papulti jam į gudruolės kaimynystę, kai vėgėlė, lyg spyruoklė, šoka iš savo slėptuvės ir vargšelis prapuola jos dideliuose nasruose. Tada vėgėlė vėl gula į savo vietą, ir vėl laukia eilinės aukos.

vėgėlė užkiboKaip ir kai kurie kiti plėšrūnai šamas ar ungurys, vėgėlė medžioja tamsiu paros metu, vieniems kimba geriau tik sutemus ir nuo pusiaunakčio iki aušros, kitiems nuo sutemų iki pusiaunakčio ir paryčiui. Tačiau dažniausiai gaudoma visą naktį. Dieną vėgėlė išvis nekimba. Pats geriausias metas gaudyti vėgėles – vėlyvą rudenį ir žiemą, kai vandens temperatūra nukrinta žemiau 6 laipsnių. Dažnas žvejys pastebi, kad kuo bjauresnis oras – tuo geresnis kibimas. Pavasarį vandeniui sušilus, vėgėlės įsirausia į dumblą ir užmiega. Nors tose vietose kur yra daug šaltinių ji aktyvi ir šiltu metų laiku. Vėgėlių nebaido trepsėjimas ant kranto ar neatsargus vaikščiojimas, kai kurie mano, kad tai jas net privilioja.

Vėgėlės pagrinde gaudomos Nemune, Minijoje ir Kuršių mariose, be abejo galima pabandyti sugauti vėgėlę ir kitose upėse ar ežeruose. Jų sugaunama ir atsitiktinai, pavyzdžiui gaudant stintas.

Vėgėlė labai ėdri žuvis, ėda viską kas pasitaiko. Gaudo jas pagrinde ant naktinių sliekų, gyvų ir negyvų žuvelių ir varlių. Taip pat ant įvairių mėsgalių, kepenų, vištų žarnų ir kitų masalų. D

Vėgėlė gaudoma dugnine, trumpu ir standžiu meškerykočiu. Valas storas, kabliukai stiprūs ir aštrūs. Valo storis, skirtingai nei kitų žuvų, vėgėlių nebaido. Kad naktį būtų geriau susekti kibimą, prie meškerykočio pritvirtinamas varpelis ar signalizatorius. Kabinamas sunkus 30 – 70gr svarelis ir lengvai nuimamas – uždedamas pavadėlis, nes vėgėlė maistą įrija giliai, ir gana sunku ją būna atkabinti. O turint pasiruošus atsarginių pavadėlių, pavadėlis atsegamas ir kabinamas naujas.

Jei gaudote Nemuno žemupyje (kur dažniausiai visi ir gaudo) tai masalą reiktų mesti 20-50m nuo kranto.

Leave a Reply

Close Menu