Žvejams apie žuvis ir žvejybą

Rubikių ežeras, Anykščių rajonas

rubikiai anykščių rajone
rubikių ežero batimetrinis žemėlapis
rubikių ežero batimetrinis žemėlapis

Rubikių ežeras yra Anykščių rajone, šis ežeras dar yra vadinamas Anykščiu. Tai vienas iš stambesnių Lietuvos ežerų, jo plotas sudaro 968ha. Ežero ilgis šiaurės – pietų kryptimi yra apie 5km, o plotis apie 3,4km, didžiausias Rubikių ežero gylis siekia 16,1 m, vidutinis – 5,7m. Ežero viduryje yra seklumų. Ežerasturi net 16 salų (Pertako, Bučinė, Aukštoji, Česnakinė, Liepinė, Didžioji ir kt.) kurios sudaro daugiau nei 27ha, o stambiausioji užima virš 16ha. Ežero kranto linija 24km ir yra labai vingiuota. Pietų ir vakarų krantuose ežeras turi siaurų ir ilgų įlankų. Rubikių ežero krantai neaukšti, lėkšti, ir kai kur pelkėti. Ežero atabradas platus ir sužėlęs nendrėmis. Rubikių pakrantės molingos, ežere vyrauja kalvotas reljefas. Dugnas sudėtingas, seklumas staigiai keičia daubos.

Rubikių ežeras, yra hidrografinis draustinis. Ežeras susisiekia su Dusyno ir Mūšėjaus ežerais. Įteka keletas upelių: Smulkė, Kriokšlis, Šilaupis, o išteka Šventosios intakas Anykšta. Ežero pašonėje įsikūrę Rubikių, Aniūnų, Kriokšlių, Paežerių, Terpežerių, Klykūnų ir Pagraužių kaimai.

Aplink ežerą įrengta poilsiaviečių, šiaurės ir pietų pakrantės tinka rekreacijai.

Rubikių ežere sugaunama lydekų, ešerių, karšių, kuojų, raudžių, pūgžlių, šamų ir kitų žuvų. Plėšrios žuvys gana dažnai užkimba velkiaujant.

Komentaruose palik savo atsiliepimą ar papildymą apie šį ežerą.

Žiūrėti žemėlapį

Leave a Reply

Close Menu