Žvejams apie žuvis ir žvejybą

Lūksto ežeras, Telšių rajonas

Lūksto ežeras yra antras pagal dydį Žemaitijos ežeras. Ežeras yra Telšių rajone, nutolęs nuo Varnių miestelio apie 5km į pietvakarius. Lūksto ežeras yra unikalus tuo, kad šiame ežere randama gintaro. Bendras Lūksto ežero plotas yra 1018ha, kranto ilgis 19,2 km. Lūksto ežero ilgis 6,15 km, o didžiausias plotis – 3,49 km. Didžiausias Lūksto ežero gylis – 7 m. Į pietinę ežero dalį įteka Sietuvų upelis, jungiantis jį su Paršežeriu. Šiame upelyje galima pamatyti senąją žemaičių Sietuvos kūlgrindą, kuri skirta gintis nuo priešų.

Į ežerą įteka  intakai – vakaruose: Domantas, Garduva ir bevardis upelis; rytuose įteka du bevardžiai upeliai. Šiaurinis Lūksto ežero intakas yra Ungurys, o iš ežero šiaurinės dalies išteka Varnelė (upė, kuri vingiuoja per Varnių miestelį), kuri jungia Lūkstą su Biržulio ežeru.

Ežeras priklauso gamtiniais ir istoriniais paminklais turtingam Varnių regioniniam parkui. Jo vanduo švarus, neužterštas, gintarinės spalvos. Būdamas didžiausiu natūraliu Varnių duburyje ežeru, jis žmogaus rankų nenualintas.

Lūkstas šiandien dažnai siejamas su šūkiu „Nepamiršk palapinės ir piniginės!“ mat čia didelius būrius Lietuvos gyventojų pritraukia vasaros sezono renginys „Bliuzo naktys“.

Lūksto ežere gana daug karšių (didele populiacija, ypač tinkamos sąlygos maitintis ir neršti), lydekų, ešerių, raudžių, rudenį, ypač uodo trūklio ir musės lervomis bei tešla, smaguriauja kuojos bei aukšlės ypač ten kur išteka upeliai.

Batimetrinio žemėlapio nėra.

Komentaruose palik savo atsiliepimą ar papildymą apie šį ežerą.

Žiūrėti žemėlapį

This Post Has 2 Comments

  1. Lūksto ežeras garsus lydekomis, kiek spiningavau, man pačios geriausios spalvos buvo dryžuotos. Nesavarbu ar juodas su baltais dryžiais, baltas su žaliu ar rusvas su raudonais. Gaudžiau ir su vobleriais ir su twisteriais ir su mepsais

  2. varzybos sitam ezere kazkokios lyg bus

Leave a Reply

Close Menu