Žvejams apie žuvis ir žvejybą

Daugų ežeras, Alytaus rajonas (Didžiulis)

Daugų ežeras, dar vadinamas Didžiuliu, yra Alytaus rajone, netoli Daugų miestelio. Didžiulis iš kitų Dzūkijos ežerų išsiskiria savo forma ir dydžiu. Daugų ežeras susidarė ledynams tirpstant,  įgavo įdomią formą primenančią gulinčią H raidę, kurios abu šonai ištįsę iš šiaurės vakarų į pietryčius. Daugų ežeras iškilęs 130m virš jūros lygio, jo plotas yra 912ha, vidutinis gylis 13,2, o didžiausias 44m. Daugų ežero gruntas – priemolis. Pietvakarinės šio ežero dalies ilgis 6,5 km, o plotis 1,5 km, o šiaurrytinės Daugų ežero dalies ilgis 6,7 km ir plotis 0,5 km. Abi Daugų ežero dalys jungiasi 2 km ilgio ir 300 – 400 m pločio vandens juosta. Bendras ežero krantų ilgis 42 km. Numelioravus Daugų ežero pakrantes 1928 – 1931 m. ežero vandens lygis nukrito 2 metrais.

Daugų ežeras, Alytaus raj. batimetrinis planas
Daugų ežeras, Alytaus raj. batimetrinis planas
Daugų ežeras (Didžiulis), Alytaus raj. batimetrinis planas
Daugų ežeras (Didžiulis), Alytaus raj. batimetrinis planas
Daugų ežeras (Didžiulis), Alytaus raj. batimetrinis planas
Daugų ežeras (Didžiulis), Alytaus raj. batimetrinis planas

Daugų ežeras yra rininio tipo. Duburį sudaro 4 skirtingos krypties rinos. Dugno reljefas sudarytas iš daubų, iškilimų, seklumų ir salų. Salos sudaro 1,6ha. Pietvakarinėje ežero dalyje vyrauja maždaug 30 – 40 m gyliai, o didžiausias gylis yra šios dalies gale ir siekia 44 m. Abi Daugų ežero atšakas jungia sėklius, kurio dugnas lygus. Daugų ežeras turi kelis pusiasalius vienas iš jų vadinamas Kirklių ragu. Abu ežero pusiasaliai yra užpelkėję, vietomis yra gana sunku praeiti, tačiau juose yra paplūdimių ir vietų, tikrai tinkančių poilsiui, žvejybai, pramogoms, vandens sportui bei turizmui.

Daugų ežere gausu žuvų. Sugaunama nemažai kuojų, karšių, karpių, aukšlių, lydekų, ešerių, stintų, šamų, sykų, lynų, karosų, seliavų, ungurių ir kitų žuvų.

Daugų ežero augalija skurdi ir nevienoda. Krantuose yra švendrų, meldų, nendrių. Ežero povandeniniai augalai auga iki 7 m gylio, o užpelkėjusiose lankose augalija žymiai turtingesnė ir užima gana didelius plotus.

Komentaruose palik savo atsiliepimą ar papildymą apie šį ežerą.

Žiūrėti žemėlapį

This Post Has 2 Comments

  1. Teko spingauti rezultatas du sniurai 50 kabliu, ir tinklas 12metru gylije

  2. Ežeras išties puikus,gausuma koju,karšiu,raudonsparniu ir t.t.

Leave a Reply

Close Menu