Žvejams apie žuvis ir žvejybą

avilys, zarasų raj.

Avilio ežeras yra šiaurės rytų Lietuvoje, Zarasų rajone, maždaug 10 km į vakarus nuo Zarasų. Avilio ežeras (plotas-1258 ha, didžiausias gylis-14m, kranto linijos ilgis-39,4 km. Avilio baseinas priklauso Laukesos upės baseinui. Vakariniame ežero krante yra Avilių kaimas. Pagal dydį Avilys yra penktas ežeras Lietuvoje, ežero ilgis apie 8km, o krantas labai vingiuotas. Avilio ežeras turi daug pusiasalių, įlankų, bei salų. Ežere yra 31 sala, kurių plotas sudaro 60 ha. Dugne daug duobių, bei seklumų. Į Avilio ežerą įteka daugiau nei 15 upelių, iš kurių žymesni Izita ir Imbradas. Iš ežero pietrytinės įlankos išteka Avilė, kuri teka į Auslo ežerą. Ežero paviršius yra 157 m virš jūros lygio. Avilio ežero dubuo yra kalvoto moreninio reljefo. Kai kurias Avilio dubens dalis suformavo ledyno tirpimo vandenų erozijakuri patvenkė ežero dubenį. Didesnė Avilio ežero dalis yra pasiekusi brendimo stadiją, nes visoje pakrantėje yra smėlio ir žvyro atabradas. Vandens skaidrumas apie 3 metrus. Prie ežero įsikūrę kaimai: Aviliai, Mozūrėliai, Jazdaičiškės, Rapkiškės, Ažuraisčiai, Rutuliškės, Ščiūriai, Karvelinė, Brasta, Astrava.

Dažniausiai Avilio ežere sugaunamos žuvys yra kuojos, lydekos, lynai, ešeriai, karosai, karšiai, plakiai, meknės, šapalai, raudės, vėgėlės. Iš viso Avilio ežere gyvena virš 28 rūšių žuvų, todėl žvejai turi iš ko rinktis. Greta visų senbuvių žuvų Avilio ežero vandenyse kai kurių rūšių žuvys įveistos visai neseniai. Tai unguriai, starkiai, karpiai, peledės ir kai kurios kitos. Kaip ir kiekviename didesniame Lietuvos ežere, kad ir kaip gaila, čia gausu brakonierių.

Avilio ežeras taip pat garsėja ir retaisiais paukščiais.

Batimetrinio žemėlapio nėra

Komentaruose palik savo atsiliepimą ar papildymą apie šį ežerą.

Žiūrėti žemėlapį

This Post Has One Comment

  1. Viskas kaip ir grazu, tik prie visos informacijos galite dar prideti, kad ezeras ismuomotas. Ir zvejojant reikia tureti leidima butent siam ezerui.

Leave a Reply

Close Menu